Mediatorzy rodzinni

 

Divorce. Unhappy couple at the marriage counselor. [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786786][img]http://dl.dropbox.com/u/40117171/couples.jpg[/img][/url] [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786778][img]http://dl.dropbox.com/u/40117171/family.jpg[/img][/url]   mgr Małgorzata Wilk, mgr Jan Wilk ? od wielu lat interesujemy się tematyką rodziny. Jesteśmy mediatorami rodzinnymi. Ukończyliśmy Podyplomowe Studia Rodziny na KUL-u oraz kurs mediacji
w Ośrodku Mediacji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu
Śląskiego w Katowicach.

Od ponad 20 lat prowadzimy zajęcia warsztatowe i wykłady dla osób, które pragną założyć szczęśliwą rodzinę. Przez kilka lat oboje prowadziliśmy w szkołach średnich lekcje z przedmiotu ?Wychowanie do życia w rodzinie?. Obecnie prowadzi je tylko Jan.

Pracujemy też z małżonkami, którzy pragną poprawić jakość swojej relacji. Wielokrotnie doświadczaliśmy ogromnej satysfakcji, kiedy mówili nam, jak bardzo konkretnie skorzystali z tych zajęć.

Spotykamy się również z małżeństwami pozostającymi w poważnym konflikcie. Zapewniamy poufność
i bezstronność. Dbamy o to, aby każdy mógł przedstawić własny punkt widzenia. Zależy nam, aby owocem mediacji nie było tylko i wyłącznie ustalenie, komu należy się więcej widelców ze wspólnej zastawy. Pragniemy pomóc obu stronom dojść do satysfakcjonującego porozumienia, zgody
i pojednania.

Wydaliśmy kilka książek oraz artykułów prasowych z zakresu tematyki rodzinnej (w tym książek dla dzieci). Kilkakrotnie zapraszano nas do programów telewizyjnych i radiowych.

Teściowie i młodzi. Jak to ma działać?

Album dla małżonków – Drzwi otwiera miłość

Przypadki gagatki

Album Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej i”Jezus jest z nami

W objęciach Boga. Rachunek sumienia dla narzeczonych i małżonków

Kiedy pragniesz dziecka…

Gdy ból zranienia nie pozwala mówić

Siódmy sakrament – Małżonkowie jako nowa rodzina

Siódmy sakrament – Teściowie i młodzi

Siódmy sakrament – wspólne mieszkanie – małżonkowie z rodzicami

Prywatnie jesteśmy szczęśliwymi małżonkami, rodzicami czwórki dzieci.