Psycholog

   mgr Justyna Załęcka – jestem magistrem psychologii, ukończyłam również studia pielęgniarskie. Doświadczenie w pracy psychologa zdobywałam podczas stażu na Oddziale Dziennym Psychoterapii Szpitala MSWiA w Katowicach prowadząc sesje grupowe, jak również również pracując w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, gdzie konsultowałam i diagnozowałam młodzież i osoby dorosłe. Mam doświadczenie pracy z osobami cierpiącymi z powodu  zaburzeń somatycznych, nerwic, po próbach samobójczych, po samookaleczeniach,  po wypadkach, nadużyciu substancji psychoaktywnych, osób z zaburzeniami osobowości, z uzależnionymi od alkoholu i gier komputerowych.

psychologObecnie od 2 lat prowadzę prywatny gabinet i pracuję w NZOZ Siloe, w których prowadzę porady indywidualne dla osób w kryzysie, borykających się z różnorakimi trudnościami w relacjach, cierpiących z powodu zaawansowanej choroby nowotworowej, z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju, przeżywającymi problemy w związkach i rodzinach, zmagających się z problemami w pracy,  z osobami, które utraciły satysfakcję z życia.

W swojej dotychczasowej pracy jestem od kilku lat związana z opieką paliatywną. Kilka lat prowadziłam grupę wolontariuszy w hospicjum domowym, organizując i prowadząc dla nich warsztaty z zakresu skutecznej komunikacji z pacjentem, asertywności, metod pomocy, rozwiązywania sytuacji trudnych, konfliktowych, towarzyszenia pacjentom i ich rodzinom w okresie trwania choroby i osierocenia. Prowadziłam liczne wykłady/warsztaty dla organizacji pozarządowych, dla przyszłych przedsiębiorców, Uniwersytetu III Wieku, uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

pomoc-socjalnaW pracy na co dzień podchodzę z empatią indywidualnie do każdego pacjenta, szanując jego wyjątkowość i niepowtarzalność. Łączę podejście psychodynamiczne, zakładające istnienie nieświadomych procesów, które wpływają na nasze zachowanie, powstawanie objawów chorobowych, wyjaśniają mechanizmy powstawania problemów oraz podejście poznawczo-behavioralne, które ukierunkowane jest na zmianę myślenia, a przez to zmianę swojego stanu emocjonalnego. Staram się nieustannie podnosić swoje kwalifikacje przez udział w licznych kursach i seminariach.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną. W czasie wolnym uwielbiam wraz z mężem podróżować, zwiedzać
i smakować szeroko pojęty świat.